5. ročník Beton University zahájí nový seminář

1.11.2013

5. ročník Beton University zahájí nový seminář

Pro následující ročník jsme připravili nový seminář na téma Provádění betonových konstrukcí. Třetí tematický seminář z cyklu Moderní trendy v betonu zahrnuje všechny fáze procesu provádění betonových konstrukcí, které mají vliv na výslednou kvalitu díla. Od správné volby betonu ve fázi projektu přes jeho specifikaci v dodavatelské smlouvě, výrobu, dopravu, uložení a ošetřování v konstrukci. Dále se zabývá problematikou zjišťování kvality betonu v konstrukci nedestruktivními metodami a alternativami následných oprav.

Na předchozí ročník navazuje seminář Betony pro dopravní stavby. Druhý tematický seminář z cyklu Moderní trendy v betonu je zaměřený na betony pro dopravní stavby a konstrukce z nich prováděné. Úvodem jsou stručně probrány požadavky na betony ze strany zadavatelů. Dále je podrobněji vysvětlena problematika modulu pružnosti betonu a jeho vazba na konstrukce dopravních staveb. Zároveň je nastíněna problematika požární ochrany v tunelových stavbách a jsou uvedeny konkrétní příklady řešení betonů pro dopravní stavby včetně betonů odolných proti požárům.

Termíny seminářů v I. pololetí

Moderní trendy v betonu II. - Betony pro dopravní stavby