Seminář v Ústí nad Labem zakončil 5. ročník Beton University

24.11.2014

Seminář v Ústí nad Labem zakončil 5. ročník Beton University

Pátý ročník projektu Beton University zakončil 20. listopadu V Ústí nad Labem seminář Moderní trendy v betonu II. - Betony pro dopravní stavby, který se konal po dvouletém trvání naposledy. Posluchači, kteří využili poslední příležitost zúčastnit se semináře, se seznámilis konkrétními požadavky na betony dálničních staveb, především s mrazuvzdorností a odolností betonu proti působení vody a chemickým rozmrazovacím látkám. Další příspěvky byly zaměřeny na netradiční a vysokohodnotné betony užívané na dopravních stavbách, jako jsou stříkané betony, betony pro definitivy, betony pro vozovkové vrstvy, vysokopevnostní a ultra-vysokohodnotné betony (UHPC). Dále byla prezentována problematika modulu pružnosti, odolnost betonu proti tlakové vodě a chemickým rozmrazovacím látkám, zkoušení, ověřování a vyhodnocování požární odolnosti betonových konstrukcí dopravních staveb. Probírané byly jednotlivé typy výroby cementu a kameniva, jejich názvosloví a kategorizace a konkrétní použití cementu a kameniva pro dopravní stavby. V rámci samostatného bloku byly představeny různé typy betonů v dopravním stavitelství a konkrétní realizace v  regionech s jejich využitím.