1. webinář Pohledové betony

Webinář je zaměřen na použití betonů v současné architektuře. Prezentován bude přístup architekta k použití betonů na příkladech úspěšných realizací z ČR i ze zahraničí. Posluchači budou seznámeni s předpisy pro navrhování  pohledových betonů. Zařazeny budou také prezentace z realizací staveb včetně praktických informací.

Realizace a rekonstrukce - vyprávění historie současným jazykem doc. Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D. Kamil Mrva Architects
Světová architektura pohledového betonu Mgr. Iveta Heczková, MBA RECKLI
TP - pohledové betony Ing. Vladimír Veselý SVB ČR, ČBS
Příklady realizací architektonických betonů Ing. Marek Filistein TBG BETONMIX
Diskuze s lektory moderuje Ing. Michal Števula, Ph.D.

doc. Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D.

Po absolvování brněnské Fakulty architektury na VUT a praxi v pražském ateliéru Gama pod vedením Karla Pragera se vydal na studijní cestu do Severní Ameriky, kde studoval především stavby F. L. Wrighta. Po návratu založil vlastní architektonický ateliér v Kopřivnici.

Následovala práce na několika rodinných domech, které se staly ikonami propojením soudobého architektonického tvarosloví s tradičními materiály a krajinným rázem beskydského regionu. Architekt si svými stavbami získal celorepublikové renomé a v posledních letech už není jeho práce spjata výlučně s beskydským regionem.

Kamil Mrva má za sebou řadu samostatných výstav a publikací, vyučuje studenty architektur,  organizuje workshopy a letní školy architektury. Jeho práce je často publikována v českých i zahraničních médiích, v loňském roce získal nejvyšší cenu Grand Prix Stavby Moravskoslezského kraje a ocenění TOP 8 České ceny za architekturu 2018 za výstupní stanici lanovky na Pustevnách.

Mgr. Iveta Heczková / RECKLI

Iveta Heczková zastupuje společnost RECKLI na českém a slovenském trhu od roku 2008. Jako Key Account Manager rovněž působí v severní a východní Evropě. Zastává názor, že je potřeba změnit vnímání betonu jako nevzhledného šedého prvku používaného především v dopravních stavbách. Postačí se poohlédnout na světové reference jejich individualitu a neomezenou kreativitu architektů v zahraniči. Nelze však opomenout laickou veřejnost, která bude tyto architektonické stavby užívat. Designových prvků lze docílit také sklocementovými obklady, které jsou vhodné i pro interiéry.  Nejznámější reference využití individuální matrice u nás jsou akustické sklocementové prvky použity při rekonstrukci interiéru Kongresového centra ve Zlíně od slavné české architektky, rodačky ze Zlína Evy Jiřičné.

Absolvent oboru pozemní stavitelství na FSv ČVUT v Praze. Autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby. Praxe 1980 – 1995 ve výrobě prefabrikátů a v pozemním stavitelství. Od roku 1995 do roku 2018 pracoval pro holding Českomoravský beton, kde vedl společnost BETOTECH, s.r.o. V dnešní době působí ve Svazu výrobců betonu ČR, České betonářské společnosti a vede vydavatelství časopisu BETON TKS. Zabývá se zkušebnictvím betonu a stavebních materiálů, technologií betonu a vývojem nových produktů. Spolupracuje na vývojových projektech v oblasti vláknobetonů, je členem subkomise SK10 „Normy pro vláknobeton“  a redakční rady časopisu BETON TKS. Podílí se na přípravě nových norem.

Ing. Marek Filistein / TBG BETONMIX

Absolvent VUT Brno - fakulta stavební, pracuje ve společnosti TBG BETONMIX a.s. jako obchodní ředitel.

Dostupné webináře Datum Čas Přihlášení
1. webinář Pohledové betony 6. 5. 2021 9 - 11:00