3. webinář Provádění pohledových betonových konstrukcí

Webinář je zaměřen na navrhování a provádění architektonicky cenných betonových konstrukcí. Prezentována bude filozofie přístupu architekta k použití betonu na příkladech úspěšných realizací. Zaměřen bude také na současné možnosti bednící techniky a využití speciálních betonů včetně praktických informací souvisejících s prováděním a ošetřováním pohledových betonových konstrukcí.

Architektura dnešní doby Ing. arch. Marek Štěpán ATELIÉR ŠTĚPÁN
Provádění a ošetřování betonu - příklady z praxe Ing. Michal Števula, Ph.D. BETOTECH a FSv ČVUT
Současné možnosti bednění atypických tvarů Ing. Petr Finkous PERI
Realizace architektonicky zajímavých betonových konstrukcí
Ing. Karolína Erbenová TBG METROSTAV
Diskuze s lektory moderuje Ing. Robert Coufal, Ph.D.

Ing. Michal Števula, Ph.D. / BETOTECH

Člen Katedry betonových a zděných konstrukcí Fakulty stavební ČVUT v Praze. Jednatel společnosti BETOTECH.

Ing. Petr Finkous / PERI

Jako přednášející a autor spolupracuje na seminářích Beton University již od samého počátku. Ve společnosti PERI působí od roku 2004. Prošel pozicemi technik bednění pozemních staveb, manažer odbytu bednění, vedoucí všech technických oddělení a v současnosti zastává funkci obchodního manažera pro oblast Čech. Je absolventem Stavební fakutly ČVUT v Praze.

Podílel se na mnoha významných stavbách v celé ČR, např. Divadlo v Plzni, Florentinum, KIC v Hradci Hrálové. Je odborníkem na pohledové betony, publikuje v odborných časopisech. Je spoluautorem Technických pravidel ČBS 03 (2018) Pohledový beton.

Ing. Karolína Erbenová / TBG METROSTAV

Absolventka oboru příprava, realizace a provoz staveb na stavební fakultě ČVUT v Praze. Nyní působí na pozici obchodního náměstka ve společnosti TBG Metrostav s.r.o. Zkušenosti z pozice generálního dodavatele sbírala např. při realizaci projektu Prodloužení trasy metra V.A z Dejvické do Motola. Nyní se věnuje obchodním aktivitám pro společnost TBG Metrostav, která dodává transportbeton po celém regionu hlavního města Prahy.

Dostupné webináře Datum Čas Přihlášení
3. webinář Provádění pohledových betonových konstrukcí 20. 5. 2021 9 - 11:00