1. webinář Vodonepropustné konstrukce - BÍLÉ VANY

Webinář je zaměřen na vodonepropustné konstrukce a vhodné betony pro jejich zhotovení. Uvedeny budou také praktické informace související s navrhováním a prováděním staveb.

Webinář již proběhl a po přihlášení ho můžete zhlédnout ze záznamu.

Dostupné termíny webináře Datum Čas Přihlášení
1. webinář: Vodonepropustné konstrukce - BÍLÉ VANY 27. 5. 2021 9 - 11:00

Navrhování vodonepropustných konstrukcí - BÍLÉ VANY Ing. Vojtěch Petřík, Ph.D. Obermeyer Helika
Speciální betony pro vodonepropustné konstrukce Ing. Zdeněk Hlavsa TBG METROSTAV
Doplňkové prvky a technologie pro bednění Ing. Martin Juren PERI
Návrh těsnících systémů a konstrukční zásady BÍLÉ VANY dle TP ČBS 04 Ing. Michal Voplakal, Ph.D., MBA JORDAHL & PFEIFER Stavební technika, s.r.o.
Příklady realizací betonových konstrukcí Ing. Jan Veselý, MBA Českomoravský beton
Diskuze s lektory moderuje Ing. Robert Coufal, Ph.D.

Ing. Vojtěch Petřík, Ph.D. / Obermeyer Helika

Absolvent oboru Konstrukce a dopravní stavby na ČVUT v Praze. Od roku 1997 se podílel na více než 30 publikacích v oborech: teoretické problémy mostů, vláknobetony a kompozitní konstrukce. Od roku 2015 působí na pozici ředitele divize Konstrukce a dopravní stavby ve společnosti Obermeyer Helika a.s.

Ing. Zdeněk Hlavsa / TBG METROSTAV

Absolvent oboru konstrukce pozemních staveb na ČVUT FSv v Praze. V diplomové práci se zabýval technologií betonu vodonepropustných staveb. Působí jako technolog ve společnosti TBG Metrostav s.r.o.

Ing. Martin Juren / PERI

Působí ve firmě PERI již 15 let jako manažer odbytu bednění. Betonovým konstrukcím se věnuje přes 20 let. Vystudoval VUT v Brně, obor Vodohospodářské stavby. Spolupráce na stavbách:  Archeopark Pavlov, Aquapark Pasohlávky, Nová Karolina Ostrava, New Doxx Praha.

Ing. Michal Voplakal, Ph.D., MBA / JORDAHL & PFEIFER Stavební technika, s.r.o.

Absolvent oboru Konstrukce a Dopravní stavby na ČVÚT v Praze, kde získal také titul Ing. a Ph.D.  Je autorizovaným inženýrem v oboru Mosty a inženýrské konstrukce. Jako aktivní člen České Betonářské Společnosti se podílel na vzniku několika Technických předpisů (TP ČBS 04, TP ČBS 06). V současné době je předsedou Revizní komise ČBS.

Od roku 2010 je jednatelem společnosti JORDAHL & PFEIFER Stavební technika, s.r.o., která se specializuje na prodej, zpracování technických řešení a odborné poradenství v oblasti speciálních vkládaných prvků do železobetonových konstrukcí vyráběných mateřskými společnostmi JORDAHL GmbH, H-Bau Technik GmbH a Pfeifer Seil- und Hebetechnik GmbH.

Ing. Jan Veselý, MBA / Českomoravský beton

Jan Veselý působí ve společnosti Českomoravský beton, a.s. od roku 2007. Aktuálně na pozici vedoucí marketingu a komunikace HeidelbergCement Česká republika.

Je jedním ze spoluzakladatelů vzdělávacího projektu pro profesionály ve stavebnictví pod názvem Beton University, který má za sebou již přes deset úspěšných ročníků.

Je iniciátorem projektu Architektura v betonu, který prostřednictvím série videodokumentů demonstruje unikátní prezentace práce předních českých architektů v kontextu se stavbou a využitím betonu v soudobé architektuře.

Dlouhodobě se věnuje popularizaci betonu a betonového stavitelství.

BU webináře LETÁK 2021.pdf 4.5.2021 2172 kB Stáhnout
Jan Veselý_Příklady realizací betonových konstrukcí_zkrácená.pdf 26.5.2021 1623 kB Stáhnout
Michal Voplakal_Návrh těsnících systémů a konstrukční zásady BÍLÉ VANY_zkrácená.pdf 13.5.2021 433 kB Stáhnout
Martin Juren_Doplňkové prvky a technologie pro bednění_zkrácená.pdf 13.5.2021 1995 kB Stáhnout