2. webinář Konstrukce a ultra-vysokohodnotné betony

Webinář je zaměřen na ultra-vysokohodnotné betony pro zesilování konstrukcí. Představeny budou rovněž praktické informace související se specifikací betonu a příklady z praxe.

Specifikace a požadavky na betony  Ing. Vladimír Veselý SVB ČR, ČBS
Využití ultra-vysokohotnotných betonů (UHPC) pro zesilování konstrukcí Ing. Robert Coufal, Ph.D. TBG METROSTAV
Opláštění výdechového objektu z tunelu Blanka MgA. Federico Díaz Studio Federico Díaz
Příklady realizací betonových konstrukcí - reference Ing. Aleš Florián TBG BETONMIX
Diskuze s lektory moderuje Ing. Michal Števula, Ph.D.

Absolvent oboru pozemní stavitelství na FSv ČVUT v Praze. Autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby. Praxe 1980 – 1995 ve výrobě prefabrikátů a v pozemním stavitelství. Od roku 1995 do roku 2018 pracoval pro holding Českomoravský beton, kde vedl společnost BETOTECH, s.r.o. V dnešní době působí ve Svazu výrobců betonu ČR, České betonářské společnosti a vede vydavatelství časopisu BETON TKS. Zabývá se zkušebnictvím betonu a stavebních materiálů, technologií betonu a vývojem nových produktů. Spolupracuje na vývojových projektech v oblasti vláknobetonů, je členem subkomise SK10 „Normy pro vláknobeton“  a redakční rady časopisu BETON TKS. Podílí se na přípravě nových norem.

Ing. Robert Coufal, Ph.D. / TBG METROSTAV

Absolvent doktorského studijního programu Stavební inženýrství na ČVUT v Praze, fakultě stavební, oboru Konstrukce a dopravní stavby. Od roku 2002 působí ve firmě TBG Metrostav s.r.o., v současnosti na pozici technického náměstka. Věnuje se zejména technologii betonu a vývoji nových produktů. Mimo jiné se zabývá ultra-vysokopevnostními betony UHPC a betony pro vodonepropustné a masivní konstrukce. Je členem výboru České betonářské společnosti ČSSI.

Mga. Federico Díaz / Studio Federico Díaz

Federico Díaz je umělec česko‐argentinského původu, jehož multimediální tvorba odhaluje smysly nezachytitelné, imateriální elementy. Pro Díazovu práci jsou typické prostředky jazyka algoritmicky generovaného umění a systems art a také práce s roboty a umělou inteligencí.  Vystavoval na mnoha mezinárodních výstavách a ve význačných institucích jako Mori Art Museum Tokyo, CAFA Museum Beijing, Institute of Contemporary Arts Londýn, Center for Art and Media Karlsruhe, Ars Electronica Linec, Massachusetts Museum of Contemporary Art, Art Basel in Miami Beach (ve spolupráci s MoMA PS1), Florence Biennale, na 54. Bienále v Benátkách a také připravil výstavu ve spolupráci s University of Cambridge. V roce 2010 reprezentoval české umění na světovém Expu v Šanghaji. V České republice vystavoval v Národní galerii v Praze, Galerii hlavního města Prahy, Moravské galerii, Jízdárně Pražského hradu, Letohrádku královny Anny či Domě umění města Brna. Mezi lety 2008-2014 byl vedoucím Ateliéru Supermédií na VŠUP.

Dostupné webináře Datum Čas Přihlášení
2. webinář Konstrukce a ultra-vysokohodnotné betony 1. 6. 2021 9 - 11:00