Specifikace a požadavky na betony / Ing. Vladimír Veselý / SVB ČR, ČBS.pdf
Prezentace se zaměřuje na základní a doplňující požadavky na betony.
Prezentace se zaměřuje na základní a doplňující požadavky na betony.
Prezentace se blíže zabývá technickým řešením projektu Heraldice. V úvodu prezentace popisuje tzv. parametrickou metodu a dále se zaměřuje na estetiku řetězovek a techniku odlévání.
Prezentace se zaměřuje na způsob a vhodnost použití betonů EASYCRETE, PERMACRETE a TOPCRETE pro výše uvedené účely a přinese zajímavé ukázky regionálních staveb.
Prezentace představuje posluchačům specifické požadavky na beton do konstrukcí pilot a podzemních stěn v oboru speciálního zakládání staveb, systém betonáže přes licí roury, požadavky na beton dané platnou legislativou (ČSN EN 206 – příloha D) a evropskými směrnicemi, zkoušky čerstvého betonu na filtraci – odlučování záměsové vody pod tlakem a ukázky následků nestability betonu v praxi hlubinného zakládání.
Prezentace bude zaměřena na terminologii, parametry materiálu TOPCRETE - UPHC a možnosti využití UHPC.
Cílem presentace je seznámit účastníky školení s druhy těsnícími systémy v souladu s nařízením vlády č. 215/2016 Sb. Budou představeny těsnící plechy s povrstvením, bentonitové pásky, těsnící pásy (PVC, ELASTOMER, EPD), injektážní hadičky, kompresní těsnění. Ke každému systému budou uvedeny i praktické ukázky správně/špatně navržených/provedených pracovní, řízených a dilatačních spár včetně těsnění prostupů a speciálních detailů. Okrajově bude zmíněna i životnost těsnících systémů ve vztahu k životnosti samotné stavební konstrukce.
Prezentace se zaměřuje na vodonepropustné konstrukce a vysvětluje pojem "bílá vana".
Prezentace seznámí posluchače s pojmy související s vodonepropustnými konstrukcemi z pohledu technologie betonu. Hlavním cílem je představit všechny podstatné parametry betonu, které je, při realizaci vodonepropustné konstrukce, nutné brát v potaz. V druhé části bude představen rozsáhlý experiment, který porovnává několik variant betonových směsí pro bílé vany. Z experimentu budou prezentovány výsledky a z nich plynoucí závěry a doporučení.
Během prezentace budou popsány možnosti uzavírání spínacích otvorů (standardní, speciální) a senzory (vodní součinitel, tlak čerstvého betonu, plnění betonem a teplotní senzor).
Příspěvek je zaměřen na problematiku stanovení polohy výztužných prvků ve spárách
cementobetonového krytu při použití dvoukanálového georadaru.
Příspěvek se zaměřuje na základní rozdělení a funkci přísad, které jsou používány v dnešních „moderních“ betonech. Postupně budou probrány veškeré souvislosti tzn. návrh složení betonu, vliv přísady na vlastnosti betonu a zejména praktické použití
přímo na stavbě především v extrémních klimatických podmínkách (léto x zima). Rovněž budou vyvráceny některé mýty a pověry, které kolem používání přísad stále ještě kolují.
Název dokumentu | Poslední změna | Velikost | |
---|---|---|---|
Beton University - leták I. pololetí.pdf | 6.2.2020 | 598 kB | Stáhnout |